top of page

Co powoduje, że nie żyjesz tak jakbyś chciała?

Zaktualizowano: 5 lip 2022

Witaj!

Jak to się dzieje, że ciągle coś nam nie wychodzi? Że ciągle żyjemy nie tak, jak byśmy chcieli? Że nie wykorzystujemy pełni naszego potencjału?

Jest na to jedna odpowiedź – PRZEKONANIA.

To one często hamują Cię przed działaniem.

PRZEKONANIA to Twoje MYŚLI o sobie, innych i o świecie. Myśli, które mogą być dobre, wspierające Cię, ale też takie, które ograniczają twój potencjał. Dziś właśnie chciałabym pokazać Ci czym są PRZEKONANIA OGRANICZAJĄCE.

Łapiesz się nieraz na myśli: „Ale jestem beznadziejna”, „Znowu mi nie wyszło”, „Nic dobrego mnie w życiu nie spotyka” ?

To są właśnie przykłady przekonań, które nie służą działaniu. Co gorsza nasz mózg jest tak skonstruowany, że będzie robił wszystko, byś uwierzyła w te myśli. Twoja rzeczywistość będzie Cię utwierdzać, że to co mówisz to prawda. Jest to tak zwana samospełniająca się przepowiednia- nieświadomie dążysz do potwierdzenia swoich przekonań.

Pamiętaj, że przekonania to TYLKO myśli. A to TY DECYDUJESZ o czym i jak myślisz

Jak w ogóle rozpoznać, jakie masz przekonania?

Najłatwiej jest to zrobić, gdy odczuwasz silne emocje np. złość.

Powiedzmy, że jesteś zła na siebie, bo nie odezwałaś się na spotkaniu w pracy, mimo tego, że miałaś świetny pomysł, ale zanim zdecydowałaś się opowiedzieć o nim, już zdążył odezwać się twój kolega. Dlaczego zdenerwowałaś się na siebie? Bo znowu nie przedstawiłaś swojego projektu. Dlaczego to Cię denerwuje? Bo nie możesz wykazać się w pracy. Dlaczego to Cię denerwuje? Bo jesteś zbyt mało pewna siebie, by się odezwać. Dlaczego to Cię denerwuje? Bo nie jesteś wystarczająco dobra, by coś osiągnąć.

Twoje ograniczające przekonanie brzmi : Nie jestem wystarczająco dobra, by coś osiągnąć.

Widzisz teraz związek między PRZEKONANIEM a DZIAŁANIEM?

Nie robisz czegoś, bo twoja podświadomość ma już opinię na temat tego, co się stanie jeżeli to zrobisz.

Nie odezwałaś się na spotkaniu, bo według twojej podświadomości to co robisz, nie jest wystraczająco dobre.

Inną metodą na rozpoznanie swoich przekonań jest też metoda STOP.

Ze złości, że się nie odezwałaś na spotkaniu wyrzucasz notatki do kosza.

S(Stop) – Zatrzymaj się, przestań robić to czym zajmowałaś się w danej chwili. T(Teraz weź oddech) - Weź oddech. Zauważ jak twój organizm bierze wdech i wydech. O(Obserwuj)- Zaobserwuj jakie emocje się w Tobie pojawiły. Przyjrzyj się swoim MYŚLOM. Zastanów się, które myśli spowodowały takie emocje. Jakie nieuświadomione przekonania w tamtej chwili rządziły twoim zachowaniem. P(Pójdź dalej)- Masz teraz wiedzę na temat tego jakie przekonania masz na swój temat. Na temat swojego otoczenia. Jeżeli są one ograniczające, możesz zacząć pracę nad ich zmianą.

To, że zaczniesz być ŚWIADOMA przekonań, jakie kierują twoim życiem to pierwszy, bardzo duży krok do zmiany swojego życia, na takie, którego pragniesz!

Masz pytania? Serdecznie zapraszam do kontaktu Zachęcam Cię również do skorzystania z Darmowej Konsultacji Online, na której dowiesz się: -czym jest coaching? -o czym będziemy rozmawiać na spotkaniu? -jak wygląda praca ze mną?


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page