top of page

Skup się na tym, na co masz wpływ!

Zaktualizowano: 6 lip 2022

Witaj!

Dziś przychodzę do Ciebie z Infografiką, która pokazuje wycinek tego, na co masz, a na co nie masz wpływu. Dlaczego o tym piszę?

Często i gęsto narzekamy na to, co zupełnie nie jest zależne od nas: na pogodę, na korki, na reakcje koleżanki z pracy, na sukcesy innych. Spychamy odpowiedzialność za swoje życie na ludzi i sytuacje dookoła. Skupiamy się na tym i nie zauważamy, że jest masę rzeczy, na które mamy wpływ!

  • To TY decydujesz o tym jak zareagujesz na rozlany sok przez syna- czy nakrzyczysz na niego, czy pokażesz mu, gdzie są potrzebne rzeczy do posprzątania bałaganu, żeby w przyszłości mógł sam sobie z tym poradzić.

  • To Ty decydujesz czy zjesz kolejną paczkę czipsów czy zrobisz sobie czipsy z jarmużu i zadbasz o swoje zdrowie.

  • To Ty decydujesz czy myślisz o sobie jako o osobie, która do niczego się nie nadaje, czy zatrzymasz się na tym zdaniu i zaczniesz się zastanawiać czy twoje myślenie oparte jest na faktach czy jest to może tylko twoje przekonanie, które blokuje Twoje działania.

Twoje życie to twoja odpowiedzialność.

Skup się na tym na co MASZ WPŁYW i tam postaraj się poprawić, to co możesz. Narzekasz na relacje z mężem? Przyjrzyj się swoim emocjom, swoim reakcjom, swojej komunikacji z nim i pomyśl, co Ty możesz poprawić? Boisz się przedstawić nowy pomysł kolegom z pracy, bo martwisz się, co sobie pomyślą? Jeżeli uważasz, że twój pomysł jest dobry i przygotowałaś się do jego prezentacji to warto go przedstawić. Reakcje mogą być różne. Ważne, żebyś Ty miała świadomość, że dałaś z siebie wszystko. Jeśli się nie spodoba, no trudno tak bywa- słuchasz uwag, wyciągasz wnioski i wymyślasz nowy projekt:) Chciałabyś wyjechać na weekend z przyjaciółką, ale masz dzieci i boisz się reakcji mamy, teściowej, sąsiadek, wujka ze Zbąszynka? Pamiętaj, że to twoje życie, twój styl wychowawczy i to Ty decydujesz co jest dla Ciebie i twojej rodziny najlepsze.

Zachęcam Cię do świadomego i odpowiedzialnego życia!

Masz pytania? Chciałabyś dowiedzieć się więcej? Zapraszam do kontaktu i do skorzystania z DARMOWEJ KONSULTACJI ONLINE
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page